Doma je doma

Když nám je osmnáct, těšíme se na svoji první výplatu a na to, až budeme konečně od těch šílených staříků se staromódními názory pryč. Budeme tvrdit, že až my budeme bydlet sami, budeme si všechno dělat jinak a hlavně samozřejmě lépe.

V pětadvaceti říkáme, že máme ještě dost času na všechno a že žijeme tak jak se nám líbí, odjedeme za prací do zahraničí, protože je to cool. Neskutečně se nám stýská, nicméně to nepřiznáme, protože to už by cool nebylo.

No a ve třiceti zjišťujeme, že 90% věcí v domácnosti děláme úplně stejně jako naše maminka a že nejlepší dovolená je u rodičů.

Neříkám, že to tak mají všichni, nicméně já to tak mám. Nikdy nikdo nevíme, kolik máme ještě času, který můžeme strávit se svojí rodinou.

Proto i já jsem poslední dva víkendy strávila s našima a s lidmi, kteří mě znají od malička, od té doby, kdy jsem byla tou malou ségrou od Mražáka, kterou musel všude tahat sebou.

A ve chvíli, kdy jsem si tohle všechno uvědomila, jsem si to dokázala náležitě užít. I to, že ráno otevřete oči a první co slyšíte, jsou šílené zvuky ze zahrady, jak se krůty hledají, perličky jak řvou nebo jak dupou koně, až se chaloupka otřásá. Jelikož máte otevřené okno, nezabráníte tomu, aby nebyl cítit hnůj nebo kozy, což vám ale připomene, že v lednici je luxusní kozí tvaroh a už víte, co budete snídat.

Po dlouhých letech jsem byla na borůvkách a při tom sbírání jsem přemýšlela, co z nich udělám, k čemu se budou hodit , aby to bylo dobré, protože to přeci nesním za deset minut, když se s tím dvě hodiny sbírám. Přiznám se, že jsem borůvky dojídala ještě čtyři dny po nasbírání, a když jsem je jedla, měla jsem neskutečně dobrý pocit. Úplně jiný, než když jdete, koupíte je a sníte a jste naštvaní, že vás to stálo skoro padesátku a je to bez chuti.

CAM00809

Užívejte si obyčejných věcí, právě ty dělají náš život neobyčejný            .