Ohlédnutí za „starým“ rokem

Je poslední den v roce a většina lidí přemýšlí nad tím, jaký ten uplynulý rok byl, zda-li lepší než ty předešlé, nebo horší, nebo snad nejhorší. Já nemůžu říct, jestli lepší nebo horší, byl to prostě ojedinělý rok, který si budu pamatovat, jako ten rok 2015.

Tento rok byl hodně protkán a spojen s paleem, stihla jsem 25 kg zhubnout, stihla jsem promluvit o tom jak mi je a bylo to před více jak padesáti lidmi a dalších skoro pár stovek to vidělo na netu. Také jsem zvládla milovat i nenávidět vaření a bohužel zase 10 kg nabrat. Díky paleu jsem poznala Jitku a Honzu z farmy „Ke kořenům“, což je naprosto úžasné místo. Janu, z portálu „zásadnězdravě“, která mě provedla po Sapě, což je super místo a která píše úžasné posty na instagramu, které dokážou tak nějak hezky nakopnout. Na paleo setkání jsem poznala pár lidí, které jsem znala jen podle profilovek z facebookového fóra.

Také jsem tento rok ležela pár dní v učení, kdy jsem se snažila naučit biologii člověka, na to abych byla přijata na záchranářskou školu, leč mi to bylo bohužel k ničemu, neměla jsem výhodu bodů navíc, protože nepracuji v oboru, ale co, alespoň jsem to zkusila, zkušenost navíc vždycky obohatí. Můj kamarád měl větší štěstí a byl přijat, tak mám zajištěno zpravodajství. Přihlásila jsem se ve chvíli, kdy jsem si nebyla jistá tím, že to co dělám, jestli dělám dobře a jestli v tom můžu být ještě lepší. Nebyla jsem si jistá sama sebou a tím, že je to co mě naplňuje. Na začátku školního roku a s nástupem nové kolegyně jsem viděla, že jsem ušla nějaký kus cesty, ze které by byla chyba odejít.

I na vztahy a chlapy byl tento rok velmi výživný. Na začátku roku jsem potakala Slováka, který se mnou odmítal mluvit slovensky i když slovenštinu zbožňuji, nicméně všechno skončilo rychleji, než začalo klasickým otřepaným klišé: „Budeme kamarádi“. Což všichni dobře tušíte, že už se neozval. No a o prázdninách, v největších vedrech mě dohnala šílená angína, kdy jsem lehla s naprostou vyčerpaností a nemožností cokoliv dělat. V tuto chvíli jsem byla vděčná za to, že bydlím s naprosto úžasnou „mojí pražskou rodinou“, která se o mě starala. Ve dnech, kdy jsem už celé dny neprospala, jsem po dlouhé době zabrousila na seznamku, kde jsem našla skvělého chlapa, neuvěřitelný opak mě, kdy já jsem ztracená romantička a on realistický realista. Nicméně to zatím klape, už čtyři měsíce vedle sebe usínáme a probouzíme se. Což s sebou nese ještě jednu věc, která je pro mě nová a ve které se zatím ještě učím chodit a to je to, že s příchodem realisty do mého života přišel i šestiletý kluk. Poslední věcí je to, že jeden člověk z mé minulosti se pomalu ale jistě vytrácí z mého života. Takže v této oblasti byl rok 2015 velmi zajímavý a v určitých směrech to bude rok, který si budu pamatovat.

Jsem vděčná za všechny situace a všechny duše, které jsem v tomto roce potkala. Ať už v tom dobrém nebo v tom špatném.

Jedinou věc, kterou jsem nestihla a po které jsem moc toužila bylo vidět moře, na druhou stranu si říkám, že snad ještě nestihne vyschnout a že budu mít příležitost ho vidět a cítit.

Předsevzetí žádná nemám, vlastně mám, být šťastná. A Vám všem přeji to samé, buďte šťastní.

1 komentář u „Ohlédnutí za „starým“ rokem

 1. Ahoj Jitko,
  mám pro Tebe nápad, který si můžeš jenom přečíst, nebo se zasmát, nebo zamyslet!
  Víš já strašně ráda čtu Tvé vyjádření, ať je to cokoliv, nevěděla jsem že pokukuješ po jiném zaměstnání, ale jako redaktorka třeba v novinách si dovedu představit Tvé úspěchy.
  Máš v článku vtip, postřeh, myšlenku a hlavně pozitivní náladu !!
  Přeji Ti a Tvému příteli krásný Silvestr a celý příští rok 2016
  Ahoj Hanka

Komentáře nejsou povoleny.