Práce snů

Co pro vás znamená práce snů? Mám pocit, že pro většinu lidí je to představa málo práce za hooodně moc peněz. Je to tak? Doufám, že hodně z vás mi bude oponovat, že to tak není.

Já jsem ještě před týdnem byla zaměstnancem mateřské školy, se kterou jsem byla spojená bez pár měsíců pět let. Měla jsem opravdu fajn kolektiv, fajn šéfovou, která mi byla a i nadále je přítelkyní, hodné děti a milé rodiče, nicméně jsem byla nějak nespokojená, vnitřně nespokojená. Prostě jsem nevěděla co se sebou.

Minulý rok jsem dokonce podala přihlášku na záchranářskou školu s cílem, přihlásit se, vystudovat a později jezdit se sanitkou jako řidič záchranář. Leč bohužel jsem u přijímacího řízení nebyla úspěšná. Ne proto, že bych nebyla připravena, nicnémě proto, že toto dálkové studium je zaměřeno na zaměstnance integrovaného záchranného sboru a tito zaměstnanci měli výhodu 20ti bodů navíc. Takže to nevyšlo.

Letos jsem nad tím vším přemýšlela, kudy jsem chodila, co s tím, a abych pravdu řekla, tak jsem byla  už sama sobě protivná. Občas byl den, kdy jsem si říkala, co to vlastně řešíš, podívej se na trh práce, jsi se zbláznila, občas zase byl den, kdy jsem byla rozhodnutá  jít si sednout za pokladnu v nějakém obchodním řetězci.

Pak přišel ten den, den 29. února, den, který je jen jednou za čtyři roky a já dala výpověď. Myslím, že mé nejbližší okolí bylo trošku nervózní z toho, že jsem to udělala, leč oni můj život nežijí.

 Během pár dní se na sociálních sítích objevila nabídka z nově vznikajícího paleo bistra. Nejdříve na pozici kuchaře, na kterou jsem se nehodila, pak na pozici provozní. No, představte si to, já a paleo. Prostě super kombinace. Paleo, lidi, komunikace, jupí. Nicméně problém v tom, že jsem nemohla nastoupit hned, takže nebylo jisté, jak to všechno dopadne.

A jak to dopadlo? Chcete to vědět? V bistru na mě „mé“ místo čekalo. Mám za sebou první tři dny provozu a můžu říct, že je to mazec, nicméně je to neuvěřitelně nabíjející. Přiznám se, že se mi ještě hodně klepou ruce i kolena, občas si říkám, že jsem fakt neschopná, když něco udělám jinak nebo nevím co a jak, ale tím si snad prochází každý v nové práci, a ještě k tomu v práci na které mu fakt záleží.

Tohle je má práce snů. Práce, která mě baví a která mě nabíjí.  

A na fotce se kochejte tím, co luxusního vaříme a co jsem měla v úterý k obědu.

IMG_20160503_131540

2 komentáře u „Práce snů

  1. Jitko, je to krasny a jsme radi, ze v tom ses s nama! Eva)

Komentáře nejsou povoleny.