Stěhování

Tak a mám za sebou jednu z těch větších změn. Stěhování. Změna na kterou se člověk může připravovat jak dlouho chce, ale stejně i tak to s vámi něco udělá i když si to vůbec, ale vůbec nechcete připustit.

Od září jsme oba věděli, že to jeden den prostě přijde, nicméně ani jeden z nás nečekal, že to pak bude mít takový spád. Naskytla se mi možnost bydlení kousek od mého zaměstnání, takže jsem to doma nadhodila a dneska, 14 dní po první zmínce už mám všechny věci v novém bytě a čeká mě zabydlování, vybalování, rovnání, třídění a hlavně vyhazování.

Nikdy jsem nebyla zastáncem vyhazování věcí, vždycky jsem byla takový ten schovávač všeho, že by se to jednou mohlo hodit, ale poslední dobou jsem spíše proto, že co jsem neměla déle jak půl roku v ruce, že bych to potřebovala tak to prostě půjde pryč.

Probírku oblečením jsem udělala už ve chvíli, kdy jsem to balila, a to ostatní mě čeká teď při vybalování. Už jsem si byla nakoupit v ikee krabičky různých velikostí a tvarů, nejlépe stohovatelné a s jistotou, že je v ikee budou mít stále, abych mohla dokupovat další a aby mi k tomu pasovali. Protože těžko vám bude něco k užitku, když to má jiný tvar a stejně to nenarovnáte tak aby se vám toho vešlo co nejvíce.

Krabičky v ikee serie SMALA jsou opravdu fajn a dají se koupit za pár korun ty menší, ty větší jsou dražší, ale těch člověk nepotřebuje moc, maximálně něco pod postel nebo tak. Jelikož bych ráda všemu dala nějaký řád hned od začátku tak jsem za takovéto  úložné prostory dala něco kolem šesti set korun, pokud ale nemáte v dosahu ikeu, dají se úložné prostory udělat z mnoha věcí. Například třeba z krabic od bot, a pokud si zajdete do prodejny obuvi a poprosíte je, zda-li by vám nemohli pár krabiček stejných schovat, pak si je můžete polepit balícím papírem a hned jsou úložné prostory hotové.

To samé třeba bedínky od zeleniny, nicméně dbejte na to, aby bylo všechno jednoho druhu, aby vám to šlo opravdu stohovat, nebo aby vám to hezky pasovalo do skříněk, jak je „každej pes, jiná ves“ tak to je problém.

Ani nevíte, jak se na to těším, myslím, že bude něco na tom, že když si člověk utřídí svoje věci tak si utřídí i spoustu myšlenek v hlavě. A ne že si dělá pořádek a systém jen ve skříních, ale také v hlavě. Těším se na to, až si sednu a řeknu si, tak a mám hotovo a budu se moct pustit do dalších změn. 

A ta další změna bude jídlo, zcela záměrně jsem přenechala skoro všechny potraviny mému expříteli a já až půjdu na svůj první nákup po stěhování tak v mém košíku budou končit převážně dosti zajímavé potraviny, ale o tom až příště.